Stosowane technologie

Od początku budowy własnego nowoczesnego domu, cenimy Państwa zaangażowanie w projekt.

Budowa domu z keramzytu

 
 

 1

 
 

keramzyt

Keramzyt – lekkie kruszywo budowlane, wypalane z gliny ilastej w temperaturze ok. 1150 °C. Do produkcji używa się glin pęczniejących. Po wstępnym rozdrobnieniu i uplastycznieniu materiał kieruje się do pieców obrotowych. W procesie wypalania uzyskuje się materiał w kształcie okrągłych lub owalnych brył o zróżnicowanych frakcjach. Glina podczas spiekania znacznie powiększa swoją objętość. Każda z porowatych wewnątrz „kulek” pokryta jest twardą osłoną ceramiczną

Wikipedia

 

 

Płyta fundamentowa

Większość domów jakie realizujemy budujemy na płycie fundamentowej. Zaletą płyty fundamentowej jest rozłożenie ciężaru budynku na dużej powierzchni, co umożliwia budowę domu na gruntach o małej nośności, podatnych na osiadanie a tym bardziej stosuje się płytę fundamentową na terenach szkód górniczych. Każda płyta projektowana jest indywidualnie, wcześniej wykonując badania geologiczne. Płyta może być stosowana na terenach o wysokim poziomie wód gruntowych.Fundament płytowy jest najbezpieczniejszy pod budowę Twojego domu.
 
 

 

Ściany

Ściany zewnętrzne w nowoczesnej technologii, którą oferujemy to pełna dowolność podczas tworzenia wyszukanych i ekstrawaganckich form. Dowolne kąty nachylenia, łuki, sklepienia kolebkowe i inne formy architektoniczne są możliwe do uzyskania w wysokiej jakości dzięki naszej ekipie doświadczonych fachowców. Wraz z Państwem jesteśmy w stanie stworzyć bryłę w stylu odpowiadającym najbardziej wymagającym gustom.

Nasze bogate doświadczenie podczas obsługi klientów oczekujących właściwego mikroklimatu wnętrza przeznaczonego do konkretnych funkcji pozwala na wykonanie obiektu atrakcyjnego nie tylko wizualnie. Luksus oferowany przez nas polega również na zapewnieniu właściwego nasłonecznienia, odpowiedniej cyrkulacji powietrza i utrzymaniu optymalnej temperatury budynku.

Ściany wewnętrzne to przede wszystkim elastyczność funkcji. Ogromn

e możliwości ich kształtowania podobnie jak w przypadku ścian zewnętrznych oferują naszym klientom dopasowanie nastrojowego wnętrza do swoich indywidualnych potrzeb.

 
 

 

Elewacje

Elegancja, minimalizm, maksymalizm, materiały nowoczesne i tradycyjne. To niektóre możliwości jakimi dysponujemy podczas komponowania formy ekskluzywnej rezydencji. Chętnie wysłuchamy Państwa przemyśleń, dotychczasowych doświadczeń i przede wszystkim potrzeb w celu stworzenia eleganckiej szaty dla projektowanego budynku.

Wille i rezydencje w stylu amerykańskim, śródziemnomorskim, rustykalnym, polskim i innych to możliwości zastosowania ogromnej gamy wyszukanych materiałów elewacyjnych. Wraz z Państwem nasi projektanci z przyjemnością zadbają o nadanie odpowiedniego szyku i wdzięku całej inwestycji. 

Ciekawe i sprawdzone materiały jakie chętnie po

lecamy to :

 • kamień

 • beton architektoniczny

 • drewno kompozytowe

 • blacha oksydowana

 • włóknocement

 • tynk o różnych fakturach

 • szkło

 • ceramika

 • wertykalne ogrody

Dyskretny i elegancki detal, miłe faktury, kolory tworzące niepowtarzalny nastrój to środki, którymi operujemy podczas nadawania wyrafinowanej estetyki. Na tym jednak się nie kończy. Elewacja jako skóra budynku wymaga precyzyjnego zaprojektowania ze względu na strony świata, kompozycję bryły budynku z otaczającym go ogrodem itp. Te czynniki mają ogromny wpływ na ukształtowanie się mikroklimatu wnętrza. Z tego powodu chcielibyśmy zaprosić Państwa do współpracy w tworzeniu skrojonej na miarę, pięknej i racjonalnie funkcjonującej elewacji.

 

 

Dach

Konwencjonalny lub nie, pokryty pieczołowicie dobranym materiałem dach to element nadający bryle budynku charakter. Kreatywny projektant i wyspecjalizowana ekipa cieśli z chęcią podejmą się pracy przy tworzeniu dla Państwa czegoś wyj

ątkowego i dostosowanego do panującego klimatu.

Zwieńczenie nowoczesnego projektu willi lub rezydencji od dawna nie służy wyłącznie odprowadzaniu wody deszczowej. Dzięki wysublimowanym współczesnym i tradycyjnym materiałom wysokiej jakości oraz wykwalifikowanym wykonawcom możemy nadać domowi niepowtarzalny styl. Przy zachowaniu dowolnej estetyki istnieje możliwość wykorzystania energii słonecznej w celach jakże modnej i opłacalnej dziś energooszczędności. 

 • dachówka

 • blacha cynkowo tytanowa

 • blacha oksydowana

 • gont

 • łupek

 • szkło

 • strzecha

 • klepka drewniana

 • panele fotowoltaiczne

 • dachy zielone

to materiały, które z pewnością pomogą w nadaniu willi prestiżowego wyglądu i technologicznie ją wzbogacą. Elegancja, minimalizm, high-tech, low-tech, rustyka to tylko niektóre style, którymi możemy operować. W rękach wyspecjalizowanej i doświadczonej ekipy jaką oddajemy do Państwa dyspozycji materiały i systemy energooszczędne znajdą zastosowanie nawet na najbardziej zróżnicowanej formie dachu.

Bardzo ważną funkcją współczesnego dachu jest wykorzystanie powierzchni jako miejsca na źródła odnawialnej energii. Na bazie naszych doświadczeń przygotowaliśmy dla Państwa ofertę dostępnych technologii oraz możliwości uzyskania dofinansowania. Dominuje fotowoltaika. Zestawienie estetyki tradycyjnej low-tech z wyposażeniem high-tech jest obecnie jednym z najciekawszych rozwiązań stosowanych przez światowe pracownie architektoniczne.

Piąta elewacja oferuje wiele ciekawych i efektownych możliwości ze względu na bardzo ważną funkcję rekreacji.

 
 
 
 

Okna

Wnętrze otwarte na ogród, możliwość wpuszczenia dowolnej ilości światła i świeżego powietrza to od początku XX wieku cel wyznaczony przez architektów modernizmu. Przy użyciu technologii XXI wieku został on osiągnięty razem z zachowaniem ekonomicznej charakterystyki budynku. Technologię tą oferujemy Państwu już wypróbowaną i możliwą do obejrzenia na zrealizowanych projektach.

Ekstrawagancja i nowoczesność formy idą dziś w parze z ekonomią dzięki systemowym szybom zespolonym. Dowolne, nawet najbardziej wyszukane kształty takie jak ostre kąty lub falujące linie są możliwe do uzyskania dzięki nowoczesnym roz

wiązaniom technologicznym. Budynki przy tym pozostają racjonalne w kwestii ekonomii.

Ich układ funkcjonalny wspólnie z Państwem projektujemy tak, aby wykorzystać maksymalnie energię słoneczną. Nawet najbardziej rozbudowana w swej formie rezydencja może pozostać domem energooszczędnym i ekologicznym.

 
 
 

Fotowoltaika

Źródło odnawialnej energii jakim jest fotowoltaika wnosi do projektu nowe aspekty technologiczne, ekonomiczne i wizualne. Współczesne budownictwo high – tech czyli między innymi inteligentne domy sterowane przez komputer lub smartfona to rozwiązanie, które dostarczy Państwu wiele nowych doświadczeń.

Budynek zyska nowy styl i stanie się ekonomiczny. Państwo zyskają poczucie indywidualizmu i możliwość odcięcia się od dostawców energii.

Systemy wykorzystujące energię słoneczną oferowa

ne przez nas to dość trudny w zastosowaniu lecz ciekawy element architektoniczny. Sporych rozmiarów panele o kolorystyce zazwyczaj czarnej lub ciemnoniebieskiej nie stanowią dziś rzadkiego widoku ale o ich estetykę należy specjalnie zadbać. W tym celu chętnie wykorzystamy nasze dotychczasowe doświadczenie oraz wysłuchamy Państwa opinii i poglądów. Nasi projektanci i wykonawcy dostosują wybrany system paneli solarnych do dowolnej formy dachu tworząc przy tym ciekawą estetykę budynku.

Zastosowanie fotowoltaiki to duży krok w kierunku stworzenia domu dla indywidualistów. Możliwość odcięcia się od klasycznych mediów to poczucie niezależności i komfortu, który oferują zredukowane opłaty za energię zwłaszcza zimą.

 
 
 

Dla dociekliwych

 

Technologia

Materiałem, na którym bazuje nasza technologia jest keramzyt (LWA). Wypalone w temperaturze ok. 1200°C kuleczki gliny o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych i akustycznych stwarzają atmosferę budynku zbliżoną do domów z cegły. Kuleczki keramzytu wypalane są w piecach obrotowych.

Typowa ściana w technologii PRAEFA składa się w ok. 75% z keramzytu, w 15% z piasku i w 10% z cementu, który służy głównie jako spoiwo.

Nasza technologia jest nie tylko sprawdzona i szybka, ale przede wszystkim bardzo elastyczna - budujemy bez jakichkolwiek ograniczeń modułowych. Od domków jednorodzinnych poprzez budynki wielorodzinne, przemysłowe po wielokondygnacyjne biurowce. Każdy element jest do wykonania i jest niezwykle lekki dzięki keramzytowi. Łuki, skosy, otwory, bruzdy, a nawet elementy wypukłe lub zaokrąglone. Przy komputerowym projektowaniu elementów w pracowni potrzebujemy jedynie planów architektonicznych budynku, oraz na życzenie klienta planów instalacji elektrycznej, grzewczej i kanalizacyjnej, celem naniesienia puszek i rurek elektrycznych oraz wszelkich innych otworów i bruzd.

Transport i montaż są wliczone w cenę produktu. W ten sposób oszczędzamy naszym klientom nerwów z przeciągającym się w nieskończoność postawieniem stanu surowego. W przeciągu tygodnia od złożenia zamówienia możliwe jest zmontowanie budynku na placu budowy. Odpadają przy tym automatycznie tynki wewnętrzne - elementy są całkowicie gładkie, tak że można od razu kłaść na nie tapety lub malować. Elementy mogą być wykonywane z dodatkiem różnych barwników naturalnych. Najczęściej, obok jasnoszarych elementów PRAEFA można spotkać miłą, ceglastą barwę.

Zalety systemu

Keramzyt zastosowany w elementach PRAEFA zapewnia dobry mikroklimat wewnątrz pomieszczenia, regulując parametry fizykochemiczne, co stwarza idealne warunki dla człowieka.


  • Technologia PRAEFA jest bardzo elastyczna, pozwala bez ograniczeń modułowych wykonywać najbardziej skomplikowane projekty architektoniczne (ściany, stropy, podciągi w każdej formie geometrycznej);
  • Wyjątkowo krótki czas powstania stanu surowego otwartego bez przeciągających się terminów i wielu ekip podwykonawczych. Teoretycznie możliwe jest postawienie stanu surowego średniej wielkości domu jednorodzinnego w przeciągu jednego tygodnia od czasu podpisania umowy;
  • Elementy keramzytowe w technologii PRAEFA mają idealnie gładkie powierzchnie i są od razu przystosowane do położenia tapet lub po wykonaniu cienkiej przecierki gipsowej do malowania. Kładzenie tynków wewnętrznych jest zbędne;
  • Elementy PRAEFA nie muszą być sezonowane, po zakończeniu montażu można natychmiast przystąpić do dalszych prac;
 • Nadproże wykonane jest jako zespolone z elementem ściennym. umożliwia to wykonanie nadproża z betonu konstrukcyjnego przy jednoczesnym zastosowaniu keramzyto - betonu w pozostałej części (np. cała ściana wykonywana jest z LC12/13 , a nadproże z C20/25). w szczególnych przypadkach produkujemy ściany z otworami okiennymi bez nadproża konstrukcyjnego. Nadproże jest wykonane w poziomie stropów;

Wszystko to pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy i kłopotów związanych z niejednokrotnie przeciągającym się powstaniem stanu surowego. Tradycyjne technologie nie zapewniają takiej jakości i tak krótkiego czasu realizacji. Bez tynkowania, bez szpachlowania, bez zbędnych kosztów.

Zapraszamy do oglądania domu w trakcie budowy.